Ze Sztuką na Ty 2016

Miejski Dom Kultury w Łaziskach Górnych był organizatorem XV edycji konkursu „Ze sztuką na ty”. W tym roku artystów  inspirowała twórczość wielkich mistrzów.

Konkurs adresowany był do miłośników sztuki z całego województwa śląskiego, zarówno amatorów jak i profesjonalistów, którzy chcieli wykazać się wiedzą oraz swoimi zdolnościami. Konkurs przeznaczony był dla młodzieży gimnazjalnej, uczniów szkół średnich oraz dorosłych. Termin nadsyłania prac plastycznych upłynął 29 kwietnia. Otwarcie wystawy i wręczenie nagród autorom odbyło się  20 maja o godz. 12.30 w MDK.

I my mamy się czym i kim pochwalić w świecie sztuki. Uczennice naszej szkoły: Korrnelia Cejny z klasy Ia oraz Paulina Kalisz z klasy IIIb, wystawiały na konkursie swoje prace. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość podziwiania prac koleżanek. Niektórzy byli zdziwieni poziomem prezentowanych dzieł i podziwiali je z nieskrywanym zachwytem. Cieszymy się ogromnie, że są wśród naszej społeczności uczniowskiej, osoby tak bardzo utalentowane! Szczerze gratulujemy i życzymy dalszych pięknych, artystycznych sukcesów!