Tekst odczytywalny maszynowo

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Piastów Śląskich w Łaziskach Górnych

1. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Piastów Śląskich w Łaziskach Górnych jest publiczną ośmioletnią szkołą dla dzieci i młodzieży.
  2. W szkole odbywa się bezpłatne nauczanie w zakresie ramowych planów nauczania.
  3. Szkoła prowadzi rekrutację uczniów w oparciu o zasadę powszechnej dostępności. Zasady przyjmowania uczniów do szkoły określają odrębne przepisy.
  4. Szkoła zatrudnia nauczycieli posiadających kwalifikacje określone w odrębnych przepisach.
  5. W szkole działa biblioteka, świetlica, stołówka, gabinet pielęgniarki szkolnej.
  6. Szkołą zarządza dyrektor - mgr Grażyna Tkocz.
  7. Siedzibą szkoły jest budynek położony w Łaziskach Górnych przy ul. Cieszyńskiej 12.
  8. Organem prowadzącym jest Miasto Łaziska Górne z siedzibą w Łaziskach Górnych przy Placu Ratuszowym 1.
  9. Nadzór pedagogiczny nad szkołą sprawuje Śląski Kurator Oświaty.
  10. Szkoła realizuje zadania w zakresie nauczania i kształcenia umiejętności oraz podejmuje działania opiekuńcze, wychowawcze i profilaktyczne, a w szczególności:
    • zapewnia każdemu uczniowi warunki niezbędne do jego rozwoju;
    • kształtuje poczucie miłości do ojczyzny przez szacunek i przywiązanie do tradycji i historii własnego narodu i regionu oraz jego osiągnięć, kultury i języka;
    • umożliwia uczniom podtrzymywanie poczucia tożsamości narodowej, etycznej, językowej i religijnej poprzez rozwijanie i wpajanie zasad;
    • zapewnia uczniom opiekę i bezpieczeństwo;
    • organizuje zajęcia rozwijające zainteresowania, kształtujące aktywność i kreatywność uczniów;
    • prowadzi działalność innowacyjną;
    • udziela uczniom pomocy psychologicznej i pedagogicznej;
    • prowadzi działania związane z promocją i ochroną zdrowia;
    • organizuje wolontariat w szkole;
    • realizuje działania związane z doradztwem zawodowym.

Kontakt ze szkołą

Adres: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Piastów Śląskich, ul. Cieszyńska 12, 43-170 Łaziska Górne

kom. 503 824 881

e- mail: sekretariat@sp2.laziska.pl

platforma do kontaktu ePUAP (Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej)

Godziny pracy sekretariatu szkoły

Sekretariat  szkoły jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 16:00.

Informacja dla osób niesłyszących lub słabosłyszących

Osoby niesłyszące lub słabosłyszące mogą skontaktować się ze Szkołą Podstawową nr 2 im. Piastów Śląskich w Łaziskach Górnych w następujący sposób:

• sporządzając pismo i wysyłając je na adres: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Piastów Śląskich, ul. Cieszyńska 12, 43-170 Łaziska Górne,
  • sporządzając i dostarczając pismo do sekretariatu Szkoły Podstawowej nr 2 im. Piastów Śląskich w Łaziskach Górnych,
  • sporządzając i wysyłając wiadomość na adres e-mail: sekretariat@sp2.laziska.pl lub poprzez platformę do kontaktu ePUAP
  • telefonicznie, przy pomocy osoby trzeciej, korzystając z numerów telefonów: 32 224 10 12, 503 824 881

Osoby niewidome i mające problem z widzeniem

Osoby niewidome i mające problem z widzeniem otrzymają pomoc w szkole. Należy wcześniej poinformować telefonicznie pracownika szkoły o problemie z widzeniem, numery telefonów: 32 224 10 12, 503 824 881. Istnieje także możliwość wizyty w szkole z psem przewodnikiem, który pomaga osobie przy poruszaniu się.

Informacja dla osób z niepełnosprawnością ruchową i osób starszych:

Budynek szkoły nie jest dostosowany dla osób z niepełnosprawnością ruchową i osób starszych.

Możliwy jest alternatywny sposób kontaktuOsoby niepełnosprawnością ruchową i osób starszych mogą skontaktować się ze Szkołą Podstawową nr 2 im. Piastów Śląskich w Łaziskach Górnych w następujący sposób:

• sporządzając i dostarczając pismo do Szkoły Podstawowej nr 2 im. Piastów Śląskich w Łaziskach Górnych,
  • telefonicznie na numer telefonu: 32 224 10 12 lub 503 824 881