Wycieczka do Huty Szkła

Uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum 10 maja wzięli udział w wycieczce zorganizowanej przez Zespół Szkół w Ornontowicach, Hutę Szkła w Orzeszu i Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie. Uczniowie mogli zobaczyć, jak wygląda produkcja szklanych butelek. Obowiązkowe były fartuchy, zatyczki do uszu, czepek i okulary, które chroniły oczy przed odłamkami szkła. Młodzież była bardzo rozbawiona swoim wyglądem. Po godzinnym zwiedzaniu udaliśmy się do autokaru, który przewiózł nas na teren Śląskiego Ogrodu Botanicznego. Zapoznaliśmy się tam z zawodem ogrodnika i technika architektury obrazu. Organizatorzy zaplanowali dla nas również atrakcję w postaci warsztatów, na których mogliśmy nauczyć się sadzenia roślin i warzyw. Później opiekunowie przeznaczyli czas na krótkie zwiedzanie ogrodu. Na tej wycieczce wiele się nauczyliśmy i miło spędziliśmy dzień.