Wizyta w Krakowie

10 marca uczniowie gimnazjum w ramach zajęć unijnych wybrali się do Krakowa, gdzie mogli zobaczyć sztukę pt. "Chory z urojenia", a także przystąpić do udziału w warsztatach z animacji poklatkowej w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży. Warsztaty te polegały na dynamizacji, czyli wykonaniu własnoręcznej animacji za pomocą rysunku i precyzji. Uczniowie bardzo zaangażowali się w swoje zadanie. Na sam początek narysowali pierwowzór, później na bloku technicznym zaczęli stawiać poszczególne wycięte elementy, a na koniec, żeby stworzyć z tego animację/film, przesuwali elementy na kartce o milimetry, pamiętając że liczy się każdy najdrobniejszy szczegół. Każdą zmianę/ każde przesunięcie elementu uchwycono aparatem fotograficznym. Była to praca zespołowa i każdy dał coś od siebie. Warsztaty skończyły się pokazem wykonanych animacji.

Po warsztatach wszyscy wybrali się do Teatru im. Juliusza Słowackiego. Jego wnętrze było bardzo bogato wyposażone, młodzież była nim wyraźnie zachwycona. Niedługo po tym, kiedy weszli do teatru i zajęli swoje miejsca, zaczął się spektakl. Główną rolę w sztuce zagrał Andrzej Grabowski, który świetnie się spisał, a widownia była wniebowzięta. Było to niesamowite przeżycie. Zapraszamy do galerii.