Otwarcie Jaskini Piastów

W piątek, 13 marca 2015 roku odbyło się uroczyste otwarcie świetlicy dla gimnazjalistów Zespołu Szkół im. Piastów Śląskich. W tym ważnym wydarzeniu uczestniczyli zaproszeni goście: Pan Burmistrz Aleksander Wyra, Pan Wiceburmistrz Jan Ratka, Pani Naczelnik Wydziału Edukacji, Ochrony Zdrowia, Kultury i Sportu Joanna Palenta, Przewodnicząca Rady Rodziców Gimnazjum nr 2 pani Dorota Anderka, Pani Dyrektor Grażyna Tkocz oraz pani Wicedyrektor Elżbieta Swadźba. Nie zabrakło również tych, dla których ten dzień był szczególnie ważny - uczniów naszego gimnazjum. To dla nich wyremontowane zostały pomieszczenia, w których do tej pory znajdowały się magazyny. Nowe sale zostały poświęcone przez księdza Radosława Adamiaka. Podczas uroczystego spotkania zostały wręczone nagrody za I miejsce w konkursie na nazwę nowej świetlicy. Zwycięska okazała się „Jaskinia Piastów”, autorstwa Agnieszki Ogierman i Pauli Kwiecień z klasy IIIa. Gospodarze nowego miejsca, czyli uczniowie naszego gimnazjum zaprosili gości na krótki program artystyczny.  W wyremontowanych przestrzeniach uczniowie będą mogli spędzać czas podczas zajęć świetlicowych. Jedna sal jest wyposażona w lustra, gdzie odbywać się będą zajęcia taneczne. W pomieszczeniach znajduje się także pianino oraz siłownia. „Jaskinia Piastów” nie zachęcałaby swoim pięknem, gdyby nie ciężka praca wielu osób. Podziękowania nalezą się panu Dawidowi Kędziorowi, pani Aleksandrze Tyrnie-Polok, pani Ewie Kiecce, Panu Marcinowi Szukalskiemu oraz uczniom zaangażowanym  tworzenie „Jaskini Piastów”.  Jesteśmy przekonani, że to wyjątkowe miejsce będzie przestrzenią rozwijającą oraz integrującą  naszych gimnazjalistów. Zapraszamy do galerii.