Otrzęsiny w gimnazjum

Pierwsze otrzęsiny w historii naszego gimnazjum miały miejsce dnia 30 października 2014 roku. Przed uczniami stanęło nie lada wyzwanie. Musieli zmierzyć się z pięcioma konkurencjami (przygotowanymi przez starszych uczniów) i udowodnić, że są godni być uczniami naszej szkoły.

Na samym początku uczniowie podzieleni zostali na 5 grup. Później rozpoczęli konkurencje. Pierwszą z nich był "pokaz mody". Uczniowie mogli zaprezentować swoje oryginalne pomysły i pokazać kawałek siebie. Każdy z uczestników miał strój, który w jakiś sposób ich charakteryzował. Drugą konkurencją było "śpiewać każdy może". Nazwa mówi sama za siebie. Każda grupa otrzymała tekst i w rytm muzyki musiała go zaśpiewać. Trzecią natomiast było jedzenie cytryny bez grymasu, co nie sprawiło naszym uczestnikom żadnej trudności. Jury zwracało uwagę na mimikę twarzy. Za tą konkurencję były najwyższe noty z możliwych! Przedostatnim zadaniem był quiz z wiedzy o naszej szkole. Tutaj również uczniowie nie mieli trudności. Ostatnim zadaniem było zareklamowanie przedmiotu.

Jury oceniało sprawiedliwie każdą z pięciu grup. Wygrana drużyna została zwolniona od pytania w najbliższy poniedziałek.

Otrzęsiny były świetnie przygotowane. Wszystko było bardzo humorystycznie przedstawione. Świetna zabawa!

P.P.

uczennica klasy IIB