Wycieczka do Śląskiego Ogrodu Botanicznego

W dniach 27 i 28 października wszyscy uczniowie gimnazjum w ramach nagrody za udział w szkolnym konkursie malowania ścian wyjechali się do Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie na warsztaty edukacyjne dotyczące Puszczy Białowieskiej. Wycieczka miała charakter naukowy, jednakże były różne zabawy, dzięki czemu nabrała charakter humorystyczny. Uczniowie zostali podzieleni na 2 grupy. Jedna z nich została zaproszona do obejrzenia filmu o Puszczy Białowieskiej. Film dotyczył przede wszystkim zwierząt, zamieszkujących tę Puszczę. Zawarto w nim również wątek roślinności. W tym samym czasie druga grupa przeglądała fotografie, rozstawione po całym ogrodzie. Zostały one wykonane przez osoby, dla których Puszcza Białowieska jest drugim domem. Fotografie były bardzo realistyczne i idealnie dopracowane, co można było zauważyć już na pierwszy rzut oka. Pod koniec wycieczki uczniowie wybrali się na ogromny plac zabaw, gdzie spędzili resztę wolnego czasu.

Wycieczka była bardzo ciekawa i na pewno zostanie w pamięci uczniów jeszcze przez długi czas. Zapraszamy do galerii.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców Gimnazjum nr 2 za pokrycie kosztów wycieczki.

P.P.

uczennica klasy IIB