Warsztaty w Parku Porcelana Śląska

Dnia 25 października 2014 roku w ramach zajęć unijnych uczniowie naszego gimnazjum wraz z uczniami Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 3 wybrali się na wycieczkę do historycznej Fabryki Porcelany. Fabryka znajduje się w Parku Porcelana Śląska w Katowicach, na bardzo dopasowanej do miejsca ulicy - Porcelanowej. Dla zainteresowanych więcej informacji na stronie: http://www.porcelanaslaska.pl/.

Pierwszą część warsztatów prowadził ceramik - Pan Bogdan Kosak, który zajmuje się projektowaniem porcelany użytkowej i rzeźbą ceramiczną. Mogliśmy posłuchać opowieści człowieka, który kocha to, co robi i jest w pełni temu oddany. Dzięki jego uprzejmości mogliśmy zwiedzić najróżniejsze zakamarki tej starej, lecz wartościowej fabryki. Doświadczyliśmy tego, jak wyrabia się porcelanę. Każdy tworzył własną filiżankę. Wszyscy z entuzjazmem podjęli się tego zadania.

W drugiej części warsztatów ozdabialiśmy porcelanowe filiżanki i talerzyki. Świetna zabawa! Pozwoliła się nam odprężyć i poznać techniki zdobienia porcelany.

Po warsztatach udaliśmy się na jarmark, gdzie można było kupić różne wyroby z porcelany w bardzo korzystnej cenie. Wielu z nas skorzystało z tej możliwości.

Ta wycieczka oceniona została na piątkę. Wszyscy uczniowie byli zadowoleni! Zapraszamy do galerii.

P.P.

uczennica klasy IIB