Spotkanie z Hektorem

Przed nami kolejny rok szkolny i zarazem kolejny rok wzbogacania świadomości uczniów o tematy związane z bezpieczeństwem. W zdobywaniu tej cennej wiedzy pomagają nam policjanci oraz sierżant Hektor. 18 września w Szkole Podstawowej nr 2 odbyło się pierwsze w tym roku spotkania z przedstawicielami policji oraz ulubieńcem dzieci, sierżantem Hektorem. W wydarzeniu tym uczestniczyły dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz uczniowie klas I, II i III. Podczas niezwykłej lekcji najmłodsi mogli przypomnieli sobie najważniejsze zasady dotyczące bezpiecznego poruszania się po ulicy. Pani policjantka dokładnie wyjaśniła,  jak zachować się podczas przechodzenia przez jezdnię. Uczestnicy spotkania chętnie odpowiadali na pytania, wykazując się dużą wiedzą z zakresu podejmowanego tematu. Po zajęciach dzieci z Oddziału Przedszkolnego otrzymały specjalne książeczki, z których będą korzystać podczas zajęć dotyczących bezpieczeństwa. Uczniom klasy I wręczono Karty Pracy, w których pierwszoklasiści rozpoczną realizację programu Bezpieczny Świat Ucznia, autorstwa Doroty Pawłowskiej, Violetty Ryszczyk oraz Grażyny Tkocz. Klasy II oraz klasa III w tym roku szkolnym będą kontynuowały realizację tegoż programu, wzbogacając swoje wiadomości z zakresu profilaktyki bezpiecznych zachowań. Gdy zajęcia dobiegły końca, każda klasa mogła ustawić się do pamiątkowego zdjęcia z panią policjantką oraz z sierżantem Hektorem. Mamy nadzieję, że w tym roku niejednokrotnie będziemy mogli przyjmować tak wspaniałych gości. Zapraszamy do galerii!