Losy absolwentów Gimnazjum nr 2 - rok szkolny 2013/2014

W roku szkolnym 2013/2014 edukację w naszym Gimnazjum ukończyło 20 absolwentów. Od trzech lat utrzymuje się tendencja wyboru Liceum Ogólnokształcącego, jako dalszej drogi edukacji. W tym roku większość absolwentów naszej szkoły wybrała technikum. Takiego wyboru dokonało 8 osób co stanowi 40 % absolwentów. Wśród technikum największą popularnością cieszy się nadal Zespół Szkół Technicznych - 6 osób, 1 osoba wybrała Śląskie Techniczne Zakłady Przemysłowe w Katowicach, 1 osoba Technikum nr 3 w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Żorach. Tylko 6 osób w tym roku tj. 30 % wybrało naukę w Liceum Ogólnokształcącym. Drastycznie spadło zainteresowanie liceami w Mikołowie, tylko 1 osoba zdecydowała się podjąć tam naukę. Pozostałe wybrały licea w Katowicach: 2 osoby wybrały X LO im. I.J. Paderewskiego, 1 osoba XIV LO im. mjr H. Sucharskiego, 1 osoba III LO A. Mickiewicza, 1 osoba w Liceum Plastycznym. W tym roku 6 osób wybrało kształcenie zawodowe, nadal wiodącą szkołą pozostaje Zespół Szkół Technicznych i Usługowych w Łaziskach Górnych. Z przeprowadzonego wywiadu wynika, że o wyborze tej szkoły decydujące nadal pozostaje: szybkie zdobycie zawodu, chęć usamodzielnienia się i uzyskania niezależności finansowej, możliwość kontynuowania nauki w technikum wieczorowym oraz  odległość od miejsca zamieszkania.

Losy Absolwentów Gimnazjum nr 2 - kontynuacja nauki w szkole ponadgimnazjalnej - rok szkolny 2013/2014

szkolny

Liczba