Losy absolwentów Gimnazjum nr 2 - rok szkolny 2014/2015

W roku szkolnym 2014/2015 edukację w naszym Gimnazjum nr 2 ukończyło 20 absolwentów.
W tym roku zdecydowanie wzrosła liczba absolwentów, którzy wybrali kontynuowanie nauki w technikum jako dalszej drogi edukacji. Wyboru różnego rodzaju technikum dokonało 13 osób, co stanowi 65%. Wśród techników dominujące pozostaje Zespół Szkół Technicznych w Mikołowie  - 7 osób, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 3 w Katowicach – 3 osoby, Zespół Szkół Energetycznych i Usługowych w Łaziskach Górnych, Technikum – 2 osoby, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Rudzie Śląskiej – 1 osoba. Naukę w Liceum Ogólnokształcącym podjęło 6 uczniów tj. 30% absolwentów. Obserwuje się spadek zainteresowania szkołami w najbliższej okolicy. Tylko 3 osoby uczą się w mikołowskich liceach, pozostali wybrali licea w Katowicach. W tym roku zdecydowanie spadła liczba uczniów zainteresowanych szkołą zawodową, tylko 1 osoba wybrała tam naukę, był to Zespół Szkół Energetycznych i Usługowych w Łaziskach Górnych.

Losy Absolwentów Gimnazjum nr 2 - kontynuacja nauki w szkole ponadgimnazjalnej

rok szkolny 2014/2015