Wizyta w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łaziskach Górnych

Korzystając z zaproszenia wybraliśmy się do Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łaziskach Górnych. Odwiedziliśmy dział dziecięcy. Poznaliśmy historię dwutygodnika "Świerszczyk" od 1945 roku. Mogliśmy zaobserwować, jak zmieniała się jego szata graficzna. A potem... samodzielnie tworzyliśmy własny niepowtarzalny numer. Tworzyliśmy stronę tytułową, komiks, pisaliśmy wiersz. Tworzyliśmy stronę "Z pamiętnika Świerszczyka Kajetana Hopsa". W dziale "Chcę wiedzieć więcej " naklejaliśmy i czytaliśmy wydrukowane ciekawostki ze świata ludzi, zwierząt, roślin i przyrody nieożywionej. Nie zabrakło ćwiczeń z myślenia - rozwiązywaliśmy zagadki, rebusy, plątaninki, ukryte obrazki. Na zakończenie profesjonalnie spięliśmy wszystkie kartki i gotowe "Świerszczyki" powędrowały razem z nami do szkoły, a następnie do naszych domów. Dziękujemy za wspaniale spędzony czas!