Święto Drzewa

10 października obchodziliśmy w naszej szkole Święto Drzewa. Rozpoczęliśmy od uroczystej akademii, w której udział wzięły:  klasa II a wraz z klasą czwartą i piątą. Po występie odbyła się prelekcja o drzewach, przygotowana przez pracownika Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie. Następnie pan Burmistrz Aleksander Wyra oraz pani naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska - Iwona Gejdel i pracownicy Ogrodu Botanicznego zaprosili pierwszoklasistów do ogrodu szkolnego, gdzie nasi goście  razem z panią dyrektor Grażyną Tkocz, wicedyrektor - panią Elżbietą Swadźba i uczniami klas pierwszych zasadzili dwa drzewa. Zapraszamy do galerii.

Kilka dni wcześniej dzieci przygotowały prace plastyczne, które wzięły udział w konkursie „Drzewo – mój przyjaciel”.  Sponsorem nagród dla dzieci był Wydział Ochrony Środowiska przy Urzędzie Miejskim w Łaziskach Górnych. Na akademii nastąpiło rozdanie nagród. A oto laureaci konkursu:

W kategorii prac płaskich:

1. Wiktoria Zygarlicka 2 b
  2. Weronika Leśnik 3 a
  3. Paulina Kuźnar 3 a

Wyróżnienie: Karol Kowalczyk 1 a

W kategorii prac przestrzennych:

1. Michał Skiba 2 a
  2. Antonina Stawicka 2 a