Zależy Ci na dziecku? Nie dawaj mu smartfona!

Dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Toruniu zaprasza rodziców, opiekunów, nauczycieli oraz wszystkich, którym zależy na prawidłowym funkcjonowaniu i rozwijaniu się dzieci na Ogólnopolską Konferencję online „Zależy Ci na dziecku? Nie dawaj mu smartfona!”.

Konferencja odbędzie się 20 maja 2024 roku w godzinach 10.00 – 13.00.

Więcej informacji o konferencji oraz link do rejestracji można uzyskać na stronie internetowej organizatora.

Dla osób, które nie mogą uczestniczyć na żywo, po wysłaniu zgłoszenia, jest możliwość otrzymania nagrania z konferencji.

Poruszone zostaną tematy niezwykle ważne w naszych czasach, w których technologia  zaczyna coraz bardziej dominować w życiu codziennym i ma ogromy wpływ na rozwój małych dzieci.

Wybitni specjaliści podzielą się z Państwem swoją wiedzą, doświadczeniem i wynikami badań dotyczących negatywnych skutków używania smartfonów przez coraz mniejsze dzieci.

Konsekwencje używania smartfonów i tabletów przez małe dzieci:

- opóźniony rozwój mowy,

- nadmierne komunikowanie się krzykiem/płaczem,

- trudności w zakresie rozumienia,

- brak koncentracji uwagi,

- brak zabawy tematycznej,

- nadpobudliwość,

- trudności w rozumieniu emocji,

- pogorszenie jakości snu.

Wysokie technologie używane przez dziecko mogą negatywnie wpływać na rozwój psychofizyczny dziecka, w tym mowę i umiejętności społeczne!

Co na nudę zamiast smartfona? Tradycyjne zabawki, czytanie i wspólne spędzanie czasu.