Informacje dotyczące organizacji Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w roku szkolnym 2023/2024

Kuratorium Oświaty w Katowicach organizuje Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe.

Za organizację pierwszego stopnia konkursu, na warunkach ustalonych przez szkolną komisję konkursową we współpracy z nauczycielami, odpowiada dyrektor szkoły.

Terminy i godziny przeprowadzenia pierwszego stopnia Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w szkole

Konkurs przedmiotowy z matematyki - 24 października 2023 roku, godzina 8.00

Konkurs przedmiotowy z j. polskiego - 27 października 2023 roku, godzina 8.00

Konkurs przedmiotowy z j. angielskiego - 23 października 2023 roku, godzina 8.00

Konkurs przedmiotowy z j. niemieckiego - 17 października 2023 roku, godzina 8.00

Konkurs przedmiotowy z geografii - 18 października 2023 roku, godzina 8.00

Konkurs przedmiotowy z biologii - 20 października 2023 roku, godzina 8.00

Konkurs przedmiotowy z historii - 16 października 2023 roku, godzina 8.00

Konkurs przedmiotowy z chemii - 19 października 2023 roku, godzina 8.00

Konkurs przedmiotowy z fizyki - 26 października 2023 roku, godzina 8.00

Kryteria kwalifikacji uczestników do poszczególnych stopni konkursu dla uczniów szkół podstawowych:

1) do pierwszego stopnia przystępują uczniowie na zasadzie dobrowolności;

2) do drugiego stopnia kwalifikują się uczniowie, którzy na pierwszym stopniu uzyskali wymaganą liczbę punktów, ustaloną przez szkolną komisję konkursową;

3) do trzeciego stopnia kwalifikują się uczestnicy stopnia drugiego, którzy na tym stopniu uzyskali co najmniej 85% punktów możliwych do zdobycia.

Zasady organizacji konkursu

1. Pierwszy stopień konkursu zostanie przeprowadzony w formie pisemnej.

2. Drugi i trzeci stopień konkursu zostaną przeprowadzone tylko w formie pisemnej.

3. Uczniowie biorą udział w konkursie na jednakowych zasadach, z wyjątkiem dostosowania warunków organizacyjnych do potrzeb uczestnika konkursu.

4. Podczas pracy z arkuszem konkursowym uczeń nie może korzystać z żadnych pomocy dydaktycznych.

5. Uczestnicy konkursu rozwiązania zadań zapisują wyłącznie długopisem z niebieskim tuszem nieścieralnym. Zabrania się używania długopisu z czarnym tuszem, ołówków i korektorów.

6. Należy zadbać o czytelność i poprawność graficzną zapisu odpowiedzi.

7. Do sali, w której odbywają się eliminacje konkursowe, uczeń oraz członkowie komisji nie mogą wnosić żadnych urządzeń telekomunikacyjnych i informatycznych. Telefony komórkowe oraz inne urządzenia elektroniczne należy pozostawić poza salą.

8. Uczestnicy konkursu mogą wnieść do sali, w której odbywa się konkurs, wyłącznie małą butelkę wody.

9. W przypadku, gdy w szkole, do której uczęszcza uczeń, nie organizuje się konkursu, uczeń może do niego przystąpić w innej szkole wskazanej przez dyrektora szkoły macierzystej ucznia.

Szczegółowe informacje, regulaminy i zasady dotyczące konkursów przeprowadzanych w roku szkolnym 2023/2024 są dostepne na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach.