Od ponad 20 lat, 26 września, obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych.
Dzień mający przypominać o korzyściach płynących ze znajomości wielu języków i zachęcać do nauki języków obcych, aby łatwiej znaleźć pracę, móc porozumieć się na zagranicznym wyjeździe, poznać obcą kulturę, czy też dla samej satysfakcji z opanowania nowego języka.
Z tej okazji w naszej szkole odbył się konkurs ze znajomości muzyki rozrywkowej różnych krajów. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 6-8. Pierwsze miejsce wywalczyła klasa VIIa, drugie miejsce na podium zajęła klasa VIIIb, a trzecie miejsce przypadło w udziale klasie VIb.
Uczniowie klas 1-5 prezentowali wylosowane kraje europejskie oraz języki przygotowując plakaty oraz ubierając się w barwy narodowe. Przebrania i plakaty zostaną ocenione przez szkolną komisję, a klasa, która przygotowała się najciekawiej, zostanie nagrodzona.