Dzień Otwarty w naszej szkole

W czwartek 9 lutego 2023 roku w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty.

Było nam niezwykle miło gościć rodziców oraz dzieci, które rozpoczną naukę w szkole we wrześniu. Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 z wielką przyjemnością pokazali sale lekcyjne, a także opowiedzieli o tym jak pracujemy. Rodzice dowiedzieli się o szczegółach związanych z przyjęciem dzieci do klas pierwszych. Logopeda szkolny i pedagog specjalny przekazali informacje w jaki sposób rodzice mogą wspierać rozwój swoich dzieci. W czasie, gdy dorośli uczestniczyli w spotkaniu, najmłodsi brali udział w zajęciach zorganizowanych przez naszych nauczycieli. Dzieci mogły wykonywać doświadczenia przyrodnicze, bawić się z Photonem – robotem edukacyjnym, a także lecieć w kosmos dzięki okularom wirtualnej rzeczywistości. Możliwości drukarki 3D pozwoliły na wykonanie drobnych zabawek. Nasi mali goście chętnie bawili się w szkolnej sali zabaw Piastolandii oraz w Sali Doświadczania Świata. Cieszymy się, że czas spędzony w łaziskiej dwójce sprawił dzieciom wiele radości. Rodzicom pragniemy przypomnieć, że zgłoszenia dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły należy składać w sekretariacie od 13 lutego. Wnioski kandydatów spoza obwodu szkoły będą rozpatrywane od 30 maja do 6 czerwca.

Wszystkim gościom dziękujemy za wizytę w Szkole Podstawowej nr 2 im. Piastów Śląskich.