Kongres Młodzieżowy

12 stycznia, przedstawicielki naszego Samorządu Uczniowskiego wzięły udział w Łaziskim Kongresie Młodzieżowym, organizowanym z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łaziskach Górnych. Organizatorami Kongresu były: Akademia Rozwoju „Konektor”, Miejska Biblioteka Publiczna w Łaziskach Górnych, Centrum Usług Społecznych, Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie – Komisariat w łaziskach Górnych.

W spotkaniu, oprócz młodzieży, uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy łaziskich szkół, przedstawiciele policji oraz gość specjalny, prof.Adam Bodnar - Rzecznik Praw Obywatelskich VII kadencji.

„Bo pokój to misja nas wszystkich” - to hasło, które przyświecało temu spotkaniu.

Głównym celem oraz ideą, całego przedsięwzięciu, było podpisanie się pod Manifestem Młodego Pokolenia, który był rezultatem niezwykłej pracy, dyskusji i wymiany doświadczeń międzypokoleniowej.

Uczestnicząc w tym przedsięwzięciu, mieliśmy nieodparte wrażenie, że myślimy w ten sam sposób, walczymy o słuszną sprawę, mówimy jednym głosem, bo tylko wtedy jesteśmy w stanie pochylić się nad czymś naprawdę ważnym, NAJWAŻNIEJSZYM!