Barbórka w naszej szkole

Każdego roku uczniowie naszej szkoły pamiętają, że 4 grudnia świętujemy Dzień Górnika. Tradycją jest organizowana w szkole uroczysta akademia z tej okazji. Siódmego grudnia 2022 r., w naszej szkole zaszczycili nas swoją obecnością wyjątkowi goście - górnicy.

Program artystyczny przygotowali uczniowie klas 3b oraz 4b pod opieką swoich wychowawców. Uczniowie przedstawili inscenizację pt. „Rozgniewany węgielek” na podstawie tekstu A. Sekory, recytowali wiersze o tematyce górniczej, śpiewali piosenki śląskie oraz zaprezentowali taniec „Górniczy walczyk”. Na zakończenie złożyli serdeczne życzenia naszym górnikom i wręczyli im własnoręcznie wykonane laurki.

Wszystkim górnikom i ich rodzinom dyrekcja, grono pedagogiczne, pracownicy oraz uczniowie składają życzenia zdrowia i opieki patronki św. Barbary.