Narodowe Czytanie

5 września 2022 r. w Bibliotece Miejskiej w Łaziskach Górnych odbyło się spotkanie w ramach ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie.

W tym roku organizatorzy akcji zaprosili do wspólnej lektury „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Tuż po godzinie 11:00 przed budynkiem łaziskiej biblioteki rozpoczęła się podroż w czasie do epoki romantyzmu. Zgromadzeni uczniowie wysłuchali najpiękniejszych utworów polskiego wieszcza w wykonaniu młodzieży ze szkół podstawowych naszego miasta. Reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 2, uczennice klasy 7b, zaprezentowały słynną „Romantyczność” Adama Mickiewicza.

Cieszymy się, że nasza szkoła mogła przystąpić do tak ważnego wydarzenia. Mamy nadzieję, że za rok znów spotkamy się by wysłuchać najpiękniejszych polskich dzieł literackich.