Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

24 czerwca 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Piastów Śląskich w Łaziskach Górnych odbyło się zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Tego dnia odbyły się trzy akademie.

Jako pierwsi świadectwa otrzymali uczniowie klas I-III. Dzieci, które w tym roku szkolnym uczęszczały do oddziału przygotowawczego,  otrzymały zaświadczenia potwierdzające ukończenie edukacji w oddziale przygotowawczym. Po Mszy Świętej rozpoczął się apel dla klas IV-VI. Spotkania było okazją do nagrodzenia najlepszych uczniów klas I-III tytułem Bursztynowego Piasta oraz uczniów klas IV- VI tytułem Rubinowego Piasta. Podziękowania wręczono również rodzicom uczniów klas III, których zaangażowanie oraz pomoc przyczyniły się do rozwoju naszej szkoły.  Uczniowie klas VII-VIII  pożegnali mijający rok szkolny podczas akademii, która rozpoczęła tuż po godzinie 12:00.  W trakcie uroczystości wyróżniono uczniów klas VII i VIII, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce oraz otrzymali wzorowe zachowanie. Im przyznano tytuł Złotego Piasta. Akademia była także okazją do wręczenia statuetek „Primus inter pares”. W tym roku Rada Pedagogiczna postanowiła przyznać je Agacie Żogale, Karolinie Krześniak oraz Filipowi Błażejewskiemu. Podczas spotkania padło wiele ciepłych słów skierowanych w stronę tegorocznych absolwentów. Akademia zakończyła się wesołym programem artystycznym, który wprowadził wszystkich w radosny, wakacyjny nastrój.

Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Piastów Śląskich życzą wszystkim słonecznych oraz udanych wakacji!