Dzień Patrona Szkoły

1 czerwca obchodzimy Dzień Dziecka. Święto celebrowane na całym świecie również w naszej szkole miało swój wyjątkowy przebieg. Po dwóch latach przerwy mogliśmy wrócić do tradycji uwielbianej przez uczniów gry terenowej, której motywem przewodnim jest historia śląskiej linii Piastów, patronów łaziskiej dwójki.

W Dniu Dziecka obchodziliśmy Dzień Patrona z Dniem Sportu. Już od rana na naszym szkolnym podwórku można było uczestniczyć w turniejach i rozgrywkach sportowych. Dyscypliny były różne, więc każdy znalazł coś dla siebie.

Po emocjach sportowych przyszedł czas na wspólne odkrywanie historii. W grze terenowej wzięli udział uczniowie klas 4-8. Poszczególne grupy musiały podążać za wskazówkami i zgodnie z wytycznymi mapy odwiedzać wyznaczone punkty, gdzie czekały na nich pytania i zadania konkursowe.  Młodsze dzieci uczestniczyły w konkursie plastycznym, który także nawiązywał do historii królewskiego rodu Piastów.

Wszystkim dzieciom składamy najlepsze życzenia.