XX Powiatowy Konkurs „Asy z Naszej Klasy”

5 maja 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Piastów Śląskich w Łaziskach Górnych odbył się XX Powiatowy Konkurs „Asy z Naszej Klasy”.

Wzięli w nim udział trzecioklasiści z łaziskich, mikołowskich oraz orzeskich szkół podstawowych, wspierani przez Panią Naczelnik Wydziału Edukacji, Ochrony Środowiska, Kultury i Sportu Joannę Palenta, Panią Dyrektor Grażynę Tkocz, Panią Wicedyrektor Elżbietę Swadźbę oraz nauczycieli i opiekunów dzieci biorących udział w konkursie. Trzecioklasiści zmierzyli się z testem pisemnym, który sprawdzał wiedzę z zakresu języka polskiego, historii Polski, matematyki, przyrody oraz muzyki. Wszystkie dzieci były świetnie przygotowane, uśmiechnięte, a łagodny poziom stresu pełnił funkcję wyłącznie motywacyjną. Tytuł Złotego Asa wywalczyła Kinga Przybyła z SP1 w Mikołowie, Srebrnym Asem została Amelia Sornek z SP6 w Orzeszu, a Brązowym Asem - Jeremiasz Syrnicki z SP2 w Orzeszu. Przyznano także wyróżnienia – Bursztynowe Asy, które zdobyli: Paulina Kaczmarczyk z  naszej szkoły, SP2 w Łaziskach Górnych  oraz Maksymilian Siwiński z SP4 w Orzeszu. W związku z jubileuszem „Asów” Szkoła Podstawowa nr 2 zorganizowała konkurs na logo oraz hasło promujące turniej wiedzy dla trzecioklasistów. Najlepszą propozycją okazała się praca Kacpra Harazina z SP3 w Łaziskach Górnych.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom „Asów”, którzy zaprezentowali nie tylko imponującą wiedzę, ale także spokój, opanowanie oraz postawę fair play w trakcie konkursu. Cieszymy się, że turniej od lat cieszy się zainteresowaniem szkół powiatu mikołowskiego. Mamy nadzieję, że kolejne edycje konkursu będą okazją do wspierania rozwoju młodych entuzjastów nauki.