Kto w pracy liczy, mierzy i waży

W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klasy 2a zrealizowali projekt: Matematyka. Kto w pracy liczy, mierzy i waży?  w ramach programu Uniwersytet Dzieci w Klasie. Misją projektów Uniwersytetu Dzieci w Klasie jest rozbudzanie naturalnej ciekawości dzieci.

Projekt składał się z cyklu 8 zajęć wykorzystujących Metodę Pytań i Doświadczeń.

Podczas kreatywnych zajęć prowadzonych przez p. Esterę Czech uczniowie rozwijali kompetencje matematyczne i umiejętności praktycznego zastosowania wiedzy matematycznej w różnych dziedzinach życia. Nauczyli się również współpracować z innymi oraz rozpoznawać emocje. Dzięki uczestnictwu w projekcie mieli również okazję zapoznać się z różnymi zawodami i zrozumieć, że matematyka jest wszędzie.