Mali badacze - czyli zajęcia otwarte dla rodziców

Wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci i rodziców, w oddziale przedszkolnym organizowane są zajęcia otwarte dla rodziców. Podczas zajęć rodzice mogą poznać metody pracy nauczyciela z dziećmi, relację swojego dziecka z nauczycielem oraz innymi dziećmi.

W dniu 20 listopada 2018 r. w grupie 2 odbyły się zajęcia otwarte "Mali badacze - eksperymenty i doświadczenia z wodą”. Dzieci podczas zajęć dowiedziały się o trzech stanach skupienia wody, miały okazję samodzielnie zrobić lód, dotknąć pary chłodnej pary wodnej oraz wnioskować o właściwościach wody na podstawie przeprowadzonych doświadczeń. Przedszkolaki doskonaliły również swoje umiejętności artystyczne w zakresie muzyki i plastyki. Rodzice zaś stali się aktywnymi uczestnikami zajęć bawiąc się ze swoimi pociechami.