Tydzień dla Niepodległej

Rok szkolny 2018/2019 został ogłoszony Rokiem dla Niepodległej. Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości stała się okazją do zaangażowania uczniów w działania mające na celu przybliżenie historii oraz kształtowanie w młodych ludziach postaw patriotycznych. Tydzień, który poprzedza dzień 11 listopada 2018 roku wypełniony będzie w naszej szkole inicjatywami, które mają na celu upamiętnienie wydarzeń z roku 1918. W poniedziałek, 5 listopada, odbędzie się konkurs plastyczny. Wezmą w nim udział dzieci z klas I-III, które dzięki swoim uzdolnieniom plastycznym wyrażą miłość do ojczyzny. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły podejmą się także utworzenia nietypowej flagi, którą stanowić będą oni sami, ułożeni na kształt biało-czerwonej chorągwi. We wtorek uczniowie II etapu edukacyjnego zmierzą się z Dyktandem Niepodległościowym. Tego samego dnia młodzież z klasy VII, VIII oraz gimnazjaliści pojedzie do teatru w Tychach na spektakl „Pan Tadeusz – obrazy”. Na środę przewidziano zmagania w turnieju wiedzy historycznej, w którym wezmą udział uczniowie z klas VI-VIII i III gimnazjum. Uczniowie klas I-V zaprezentują się w czwartek, podczas konkursu wokalnego - każda klasa wykona wybraną pieśń patriotyczną. W piątek cała społeczność szkolna uczestniczyć będzie w uroczystym apelu, który podsumuje wszystkie wcześniej podjęte działania. W ogrodzie szkolnym zostanie posadzone drzewo upamiętniające setną rocznicę odzyskania niepodległości.