Inauguracja Jubileuszu 80-lecia Szkoły Podstawowej nr 2

25 kwietnia odbyła się uroczystość inauguracji obchodów 80-lecia Szkoły Podstawowej nr 2 im. Piastów Śląskich w Łaziskach Górnych. Wydarzenie to miało upamiętnić dzieci oraz nauczycieli, którzy 7 kwietnia 1938 roku przeszli ulicą Cieszyńską ze Szkoły Podstawowej nr 1 do Szkoły Podstawowej nr 2, by w nowej szkole rozpocząć zajęcia dydaktyczne. Radości i entuzjazmu uczniów nie zdołał poskromić nawet ulewny deszcz, co opisują kroniki szkolne z tamtego okresu. 80 lat później taką samą trasę znów pokonali uczniowie dwójki. Zamiast deszczu towarzyszyło nam kwietniowe słońce. O godzinie 8.15 rozpoczęła się Msza Święta, którą koncelebrowali kapłani naszej parafii oraz absolwenci SP2 - ksiądz Adam Pukocz oraz ksiądz Krzysztof Borowiec. Po uroczystej Mszy Świętej spod kościoła wyruszył wesoły i kolorowy korowód, który utworzyli uczniowie SP2 oraz sympatycy i dobroczyńcy naszej szkoły. W tym wyjątkowym dniu swoją obecnością zaszczycili nas goście: Pan Burmistrz Aleksander Wyra, Pan Wiceburmistrz Jan Ratka, Pan Przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Król, Pani Naczelnik Joanna Palenta, Radna Jolanta Ucka, Radna Małgorzata Szuła,  przedstawiciele Rady Rodziców SP2, rodzice uczniów oraz absolwenci.  Obchody uroczyście otworzyła Pani Dyrektor Grażyna Tkocz. Aby upamiętnić ten piękny dzień, zasadzone zostało drzewo, którego fundatorem jest Pani Bożena Słota-Szczepek. Drzewo będzie stanowić pamiątkę i ślad dla przyszłych pokoleń. Zakopano także kapsułę czasu, w której zamknięty został list autorstwa uczennicy, skierowany do koleżanek i kolegów z przyszłości.

25 kwietnia 2018 roku na stałe zapisze się w kronikach Szkoły Podstawowej nr 2. Dzień ten rozpoczął obchody Jubileuszu 80-lecia, których kontynuacja przewidziana jest na październik.

Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację przemarszu: policjantom z Komendy Policji w Łaziskach Górnych, Straży Miejskiej oraz tym, których działania przyczyniły się  do bezpiecznego i właściwego przebiegu uroczystości.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i relacji filmowej.