XVII Powiatowy Konkurs "Asy z Naszej Klasy"

12 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 im. Piastów Śląskich w Łaziskach Górnych odbył się XVII Powiatowy Konkurs „Asy z Naszej Klasy”. Wzięli w nim udział trzecioklasiści z mikołowskich, łaziskich oraz orzeskich szkół podstawowych. Prace konkursowe były sprawdzane przez jury, w skład którego wchodzili: Pani Naczelnik Wydziału Edukacji, Ochrony Środowiska, Kultury i Sportu Joanna Palenta, Pani Wicedyrektor Elżbieta Swadźba, Pani Teresa Wolnik oraz nauczyciele i opiekunowie dzieci biorących udział w konkursie. Jury nie tylko czuwało nad poprawnością przebiegu turnieju, ale przede wszystkim wspierało uczestników. Trzecioklasiści najpierw zmierzyli się z testem pisemnym, a następnie odpowiedzieli na dwa pytania ustne. Wszystkie dzieci były świetnie przygotowane, uśmiechnięte, a łagodny poziom stresu pełnił funkcję wyłącznie motywacyjną. Tytuł Złotego Asa wywalczył Łukasz Grzegorzyca z SP4 w Orzeszu, Srebrnym Asem została Zofia Spendel z SP7 w Mikołowie, a Brązowym Asem Cyprian Zieliński z SP4 w Mikołowie. Przyznano także wyróżnienia – Bursztynowe Asy zdobyli Bartosz Wiak z SP2 w Łaziskach Górnych oraz Tomasz Kałuża z SP5 w Łaziskach Górnych. Gratulacje należą się wszystkim uczestnikom konkursu, którzy zaprezentowali nie tylko imponującą wiedzę, ale także spokój, opanowanie oraz postawę fair play w trakcie konkursu. Cieszymy się, że „Asy” od lat cieszą się zainteresowaniem szkół powiatu mikołowskiego. Mamy nadzieję, że kolejne edycje konkursu będą okazją do wspierania rozwoju młodych entuzjastów nauki.