Miejski Konkurs "Asy z Naszej Klasy"

W czwartek 5 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 im. Piastów Śląskich odbył się Miejski Konkurs „Asy z Naszej Klasy”. Wzięli w nim udział uczniowie klas III łaziskich szkół podstawowych. Łaziskie „Asy” wspierało jury, w skład którego wchodziły: Pani Naczelnik Joanna Palenta, Pani Dyrektor Grażyna Tkocz oraz Pani Wicedyrektor Elżbieta Swadźba. Trzecioklasiści najpierw zmierzyli się z testem sprawdzającym wiedzę, a następnie odpowiedzieli na dwa pytania ustne. Wszystkie dzieci były świetnie przygotowane, uśmiechnięte, a łagodny poziom stresu pełnił funkcję wyłącznie motywacyjną. Tytuł Złotego Asa wywalczył Tomasz Kałuża z SP5, Srebrnym Asem został Marcin Kantorski z SP5, a Brązowym Asem Paweł Syryjczyk z SP1. Przyznano także wyróżnienia – Bursztynowe Asy zdobyli Marlena Machała z SP1 oraz Bartosz Wiak z SP2. Gratulacje należą się wszystkim uczestnikom konkursu, którzy zaprezentowali nie tylko imponującą wiedzę, ale także spokój, opanowanie oraz postawę fair play w trakcie konkursu. Wyłonione podczas etapu miejskiego „Asy” wezmą udział w kolejnym etapie tegoż turnieju, walcząc z trzecioklasistami z całego powiatu mikołowskiego.