Zasady rekrutacji do Szkoły Podstawowej nr 2

Ogłaszamy nabór uczniów do klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 2 im. Piastów Śląskich na rok  szkolny 2024/2025.

Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły zostaną przyjęte do klasy pierwszej z urzędu. Rodzice zobowiązani są do pisemnego zgłoszenia swojego dziecka do szkoły obwodowej.

Druk zgłoszenia dziecka do klasy pierwszej można odebrać w sekretariacie szkoły lub pobrać ze strony internetowej szkoły. Uzupełniony i podpisany druk zgłoszenia prosimy składać w sekretariacie szkoły od 19 lutego 2024 r.

Ulice należące do obwodu Szkoły Podstawowej nr 2 im. Piastów Śląskich w Łaziskach Górnych

zgodnie z uchwałą nr VII/68/19 Rady Miejskiej w Łaziskach Górnych z dnia 24 kwietnia 2019 roku:

Akacjowa, Bażantów, Brada, Cegielniana, Cicierz, Cieszyńska, Działkowców, Familijna (dawna Fornalskiej), Głogowa, Gostyńska, Górna, Hutnicza, Jana III Sobieskiego, Kąty, Kieszki, Kolejowa, Kościelna, Krasickiego, księdza Szwedy, Łazy, Łączna, Malinowa, Miarki, Miodowa, Młyńska, Okrężna, Orzeska numery nieparzyste od 39, Orzeska numery parzyste od 36, Paprotna, Piękna, Pszczelna, Prądna, Przyjaciół, Przysiółki, Rolna, Salamander, Skowronków (dawna Marchlewskiego), Słowików, Spokojna, Starowiejska, Szmaragdowa, Szybowa, Torowa, Waryńskiego, Wesoła, Wiejska, Wiosenna, Wróblewskiego, Wyzwolenia, Zakątek, Zawadzkiego, Zielona.

Kandydaci zamieszkali poza obwodem szkoły podstawowej mogą być przyjęci do klasy pierwszej po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli dana publiczna szkoła nadal dysponuje wolnymi miejscami (Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe art. 133.2).

Wnioski o przyjęcie do szkoły dziecka zamieszkałego poza jej obwodem należy złożyć w terminie: 03.06.2024 r. - 11.06.2024 r.

(zgodnie z Zarządzeniem nr 637/1969/23 Burmistrza Miasta Łaziska Górne)

Termin podania do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych: 21.06.2024 r.

Rodzice kandydata potwierdzają wolę przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia od 24.06. 2024 r. do 26.06.2024 r.

Termin podania do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych: 27.06.2024 r.

Termin złożenia wniosku w postępowaniu uzupełniającym: 19.08.2024 r. -23.08.2024 r.

Zgłoszenia dziecka do klasy pierwszej oraz wniosek o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej wraz z załącznikami są dostępne poniżej w plikach do pobrania oraz w sekretariacie szkoły.