Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

3 września 2018 roku rozległ się dźwięk pierwszego dzwonka. W tym wyjątkowym dniu w Szkole Podstawowej nr 2 im. Piastów Śląskich uroczystym apelem rozpoczęto rok szkolny 2018/2019.

Uroczystość w tym roku miała szczególny charakter, gdyż połączono ją z ceremonią poświęcenia sztandaru szkoły w Kościele Matki Bożej Królowej Różańca Świętego w Łaziskach Górnych. Na uroczystej akademii szkolnej wicedyrektor szkoły – Elżbieta Swadźba przedstawiła historię sztandaru i dokonała jego prezentacji. 20 listopada 2009 roku fundatorzy wręczyli szkole sztandar. W tym czasie szkoła nosiła nazwę: Zespół Szkół im. Piastów Śląskich. 1 września 2017 roku zmianie uległa nazwa naszej szkoły. W związku z tym została zmieniona lewa strona płata sztandaru, na której znajduje się napis z nazwą i imieniem szkoły. Dla podkreślenia ciągłości trwania szkoły zachowano wygląd sztandaru ufundowanego w 2009 roku. Podczas uroczystości przedstawiciele uczniów z każdej klasy złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny, który z lekką nutką tęsknoty pozwolił zamknąć czas wakacyjnych przygód. Spotkanie było także okazją do przywitania w gronie społeczności szkolnej nowych uczniów oraz nauczycieli. Ten dzień był szczególny dla najmłodszych uczniów szkoły podstawowej, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg Szkoły Podstawowej nr 2 im. Piastów Śląskich.