Stypendium szkolne

Urząd Miejski w Łaziskach Górnych informuje, że dnia 15 września br. mija termin składania wniosków o przyznanie stypendium szkolnego dla uczniów na rok szkolny 2018/2019.

Stypendium szkolne przyznawane jest zgodnie z Regulaminem przyznawania pomocy materialnej o charakterze socjalnym w drodze decyzji administracyjnej:

1. uczniom zamieszkałym na terenie miasta Łaziska Górne, których dochód na 1 członka rodziny nie przekracza 514 zł netto /miesięcznie, a od 1.X.2018 r. 528 zł netto/,

2. na całkowite lub częściowe pokrycie kosztów poniesionych na rzeczy o charakterze edukacyjnym, w tym w szczególności zakupu podręczników, innych pomocy naukowych; na podstawie dostarczonych dokumentów (oryginałów faktur i rachunków) potwierdzających poniesione koszty, Do wniosku o przyznanie stypendium należy dołączyć zaświadczenia o dochodach za miesiąc sierpień  2018 r.

Dokumenty można składać po uprawomocnieniu się decyzji o przyznaniu stypendium, czyli po 14 dniach (dopuszcza się składanie dokumentów wystawionych z datą sprzed wydania decyzji, dotyczących zakupu rzeczy niezbędnych do rozpoczęcia roku szkolnego np.: podręczników, artykułów szkolnych).

Druki wniosków można odebrać i składać w Wydziale Edukacji, Ochrony Zdrowia, Kultury i Sportu – II piętro Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej, ul. Św. Jana Pawła II 1.

Druk dostępny również w plikach do pobrania.